نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


سیل خروج بنیان‌گذاران استارتاپ‌های تصاحب‌شده توسط فیسبوک همچنان ادامه دارد. برندن ایرایب، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق آکیولس نیز این شرکت را ترک کرد.

برندن ایرایب، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق آکیولس، امروز اعلام کرد که فیسبوک را ترک خواهد کرد. به گزارش TechCrunch، ایرایب این تصمیم را ظاهراً پس از لغو نسل بعدی هدست واقعیت مجازی این شرکت یعنی «ریفت ۲» در هفته‌ی گذشته که خود او مسئول توسعه آن بود، اتخاذ کرده است.

ایرایب و تیم اجرایی فیسبوک دیدگاه‌هایی اساساً متفاوت درباره آینده آکیولس داشتند که به مرور زمان این اختلاف نظر عمیق‌تر شده و ایرایب نیز علاقه‌ای به تلاش بیشتر برای به کرسی نشاندن دیدگاه خودش ندارد.

brendan iribe

مقاله‌های مرتبط:

وی جدایی خود را در یک پست فیسبوک بدین گونه اعلام کرد: «از روزی که ما آکیولس را در ژوئیه ۲۰۱۲ تاسیس کردیم، اتفاقات بسیاری افتاده‌ است. من هیچ‌وقت نمی‌توانستم تصور کنم که تا چه میزان موفق خواهیم شد و تا کجا پیش خواهیم رفت. امروز، پس از هفت سال فوق‌العاده، در حال جدایی هستم. من به آنچه با یکدیگر به‌دست‌ آوردیم، بسیار افتخار می‌کنم و قدردان آن هستم. ما یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های تحقیقاتی و مهندسی در تاریخ را گردهم آوردیم، که اولین حضور واقعی واقعیت مجازی را با آکیولس ریفت (Rift) و تاچ (Touch) رقم زده و یک صنعت نوپا را الهام بخشیده‌ است. ما انقلابی را شروع کردیم که دنیا را از جهاتی که حتی نمی‌توانیم متصور شویم، متحول می‌کند. با این حال، با وجود اینکه بسیار پیش رفته‌ایم، اما مسیر تازه شروع شده‌ است. مایکل آبراش درست می‌گوید که «این‌ها روزهای خوب قدیمی هستند». هم‌اکنون زمانی است که ما باید پیشگامان پلتفرم و مدیوم بزرگ بعدی باشیم. حال زمان ماست تا این فناوری را بیش از پیش توسعه دهیم. هر قسمت از واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نیاز به بهبود دارد، مخصوصا سخت‌افزار و فناوری پایه و آکیولس بهترین تیم را در جهان برای این کار دارد. اگرچه تا عرضه عینک‌های هوشمند جادویی که همه ما رویای آن را در سر می‌پرورانیم، فاصله داریم اما آن‌ها تقریبا در دسترس ما هستند. کار کردن با بسیاری از افراد با استعداد در آکیولس و فیسبوک، دگرگون‌کننده‌ترین تجربه من از زندگی کاری‌ام است. وقتی کسی ما را تشویق کرده یا از ما تشکر می‌کند، ما می‌گوییم «تلاش تیمی». موفقیت آکیولس تنها به‌دلیل تلاش تیمی خارق‌العاده، میسر شده‌ است. من خالصانه از تمامی کسانی که عضوی از این مسیر حیرت‌انگیز بوده‌اند، تشکر می‌کنم؛ مخصوصا از مارک که به این تیم و آینده VR و AR باور دارد. برای من، این اولین استراحت در ۲۰ سال گذشته است. الان زمان استراحت، تجدید قوا و خلاق بودن است. من برای اتفاقات بعدی هیجان زده‌ام.

brendan iribe

لغو نسل بعدی هدست واقعیت مجازی قدرت‌گرفته از PC «ریفت ۲» نشان می‌دهد که مدیریت اجرایی فیسبوک به هدست‌های مستقلی که نیازی به اتصال به یک رایانه یا گوشی خارجی ندارند، بیشترین توجه را دارد. در ماه می، آکیولس از هدست ۱۹۹ دلاری Oculus Go رونمایی کرد و برنامه‌ای برای عرضه‌ی هدست Oculus Quest در بهار آتی با برچسب قیمتی ۳۹۹ دلاری دارد. یک سخنگوی فیسبوک گفته که PC VR قسمتی از برنامه‌ی آینده شرکت است و موضوعی که تیم ایرایب روی آن کار می‌کردند، در محصولات آینده به‌کار گرفته خواهد شد.

مقاله‌های مرتبط:

خروج ایرایب در زمانی اتفاق افتاده است که تعدادی از بنیان‌گذاران استارتاپ‌های نامی تصاحب‌شده توسط فیسبوک نیز، در حال خروج از این شرکت هستند. کمتر از یک ماه گذشته، بنیان‌گذاران اینستاگرام، کوین سایستروم و مایک کریگر اعلام کردند که قصد خروج از این شرکت را به علت تنش‌های موجود دارند. هم‌بنیان‌گذار واتساپ، جان کوم، نیز فیسبوک را امسال ترک کرد. همکار ایرایب و هم‌بنیان‌گذار آکیولس، پالمر لاکی، فیسبوک را در اوایل ۲۰۱۷ ترک کرد.

ایرایب پس از تصاحب ۲ میلیارد دلاری Oculus VR توسط فیسبوک در سال ۲۰۱۴، وارد این شرکت شد. در آن زمان، وی مدیرعامل این شرکت بود. پس از یک سازمان‌دهی مجدد و اساسی در اواخر ۲۰۱۶، ایرایب از سمت مدیرعاملی کنار گذاشته شده و رئیس بخش PC VR شد.

قبل از بنیان‌گذاری Oculus VR، ایرایب در Gaikai کار می‌کرد؛ یک استارتاپ گیمینگ ابری که سونی در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۳۸۰ میلیون دلار به تصاحب خود درآورد. قبل از آن نیز، Scaleform را بنیان‌گذاری کرده بود؛ یک ابزار رابط کاربری گیمینگ که اتودسک در سال ۲۰۱۱ با مبلغ ۳۶ میلیون دلار آن را خرید.


مولکول DNA به‌عنوان آینده‌ی ذخیره‌سازی اطلاعات شناخته می‌شود و به‌تازگی شرکت Catalog روشی کم‌هزینه برای ذخیره اطلاعات روی DNA یافته است.

DNA قدیمی‌ترین سیستم ذخیره‌سازی اطلاعات شناخته شده است که سابقه‌ی آن از هر نوع سیستم ذخیره‌سازی دیگر، از کاغذ و قلم گرفته تا درایو سخت‌افزاری کامپیوتر میلیاردها سال بیش‌تر است. اما تلاش برای به‌کارگیری و ذخیره‌ی اطلاعات تولیدی توسط بشر روی آن  تاکنون با شکست مواجه شده است.

دلیل اصلی عدم توانایی به‌کارگیری DNA برای ذخیره‌سازی اطلاعات بیش از بحث فنی بحث هزینه‌ی بسیار زیاد استفاده از این فناوری است. رمزگذاری یک گیگابایت اطلاعات روی DNA چندین میلیون دلار هزینه دارد؛ این در حالی است که رمزگذاری همین مقدار اطلاعات روی یک درایو سخت‌افزاری کم‌تر از یک سنت هزینه خواهد داشت. شرکت کاتالوگ یک شرکت فعال در حوزه‌ی بیوتکنولوژی در بوستون آمریکا است. آنها امیدوار است که این هزینه را تا ۱۰ دلار کاهش دهد. این هزینه همچنان زیاد است؛ اما زمانی که صحبت از ذخیره‌سازی حجم عظیمی از اطلاعات می‌شود، علاوه بر هزینه عامل دیگری نیز اهمیت پیدا می‌کند: میزان گیگابایت ذخیره‌شده به ازای هر متر مکعب.

هارد درایوهای کنونی به نسبت ‌DNA فضای بیشتری اشغال می‌کنند. نسبت ذخیره‌سازی هارد درایو در حدود ۳۰ میلیون گیگابایت در هر متر مکعب است؛ در حالی که روش شرکت کاتالوگ می‌تواند ۶۰۰ میلیارد گیگابایت را در همان فضا ذخیره کند. برای سازمان‌هایی مانند استودیوهای فیلم‌سازی و آزمایشگاه‌های فیزیک ذره که نیاز به ذخیره‌ی حجم عظیمی از اطلاعات به‌طور نامحدود دارند، نسبت دوم بسیار رضایت‌بخش‌تر است.

دیتا سنتر/data center

مشکل اصلی در طراحی سیستم‌های ذخیره‌سازی بر اساس DNA مشاهده جزئیات و صفر و یک‌های داده‌های باینری و جفت بازهای شیمیایی (AT  و CG) در این مولکول و توانایی ترجمه‌ی اطلاعات باینری و شیمیایی به یکدیگر در مولکول‌های بزرگ DNA است. متأسفانه خواندن اطلاعات زمانی که مولکول‌های DNA در حال رمزنگاری اطلاعات هستند، برای ماشین‌های نظم‌دهی DNA کار دشواری است؛ به خصوص زمانی که با نواری طولانی از جفت بازهای شیمیایی مواجه می‌شوند.

ساختار دی ان ای/DNA structure

مقاله‌های مرتبط:

شرکت کاتالوگ روش متفاوتی را انتخاب کرده است.  روش این شرکت بر پایه‌ی ۱۰۰ مولکول DNA  بر اساس جفت‌های ده‌تایی است. این شکل چینش مولکول‌ها به‌طور مستقیم اطلاعات باینری را رمزگذاری نمی‌کند و به‌جای آن چند مولکول کوچک‌تر DNA را به یک مولکول بزرگ‌تر تبدیل می‌کند. این نکته بسیار مهم است که سیستم آنزیمی که آن‌ها برای تبدیل مولکول‌های کوچک به مولکول‌های بزرگ استفاده می‌کنند، توانایی قرار دادن مولکول‌ها در کنار هم به هر شکل دلخواه را دارد. شکل چینش واحدهای کوچک DNA در یک مولکول بزرگ، اطلاعات لازم برای ذخیره‌سازی را بر اساس قوانین این شرکت رمزگذاری می‌کند. شروع  با ۱۰۰ نوع مختلف مولکول به معنای تریلیون‌ها ترکیب مختلف ممکن در یک مولکول بزرگ است که اجازه می‌دهد که یک مولکول بزرگ حاوی حجم عظیمی از اطلاعات باشد.

صرفه‌جویی در هزینه‌ی شرکت کاتالوگ به‌علت تعداد محدود مولکولی است که کار با آن شروع می‌شود. ساخت یک مولکول جدید DNA با یک جفت پایه شیمیایی هزینه‌ی زیادی دارد، ولی کپی برداری از نمونه‌های موجود و ترکیب آن‌ها با یکدیگر ارزان خواهد بود. این روش کاتالوگ همچنین احتمال عدم خوانده شدن اطلاعات را نیز کم می‌کند. حتی اگر ماشین نظم‌دهی مولکول‌های DNA یک یا دو اشتباه انجام دهند، توانایی شناسایی آن در یک ردیف ده‌تایی امکان‌پذیر است که در نتیجه آن از اطلاعات محافظت می‌شود.

روش ترکیبی Catalog به معنای آن است که DNA بیش‌تری به نسبت روش‌های پیشین استفاده از DNA برای ذخیره‌سازی هر بایت اطلاعات نیاز است. این باعث افزایش هزینه و زمان پردازش اطلاعات الکترونیکی ذخیره شده می‌شود؛ با این حال، این شرکت قول داده است که روش آن‌ها مزایای مهمی نسبت به روش‌های پیشین دارد.

هدف بعدی کاتالوگ بخشیدن رنگ واقعیت به هدف فوق است. آنها برای رسیدن به این خواسته، با شرکت توسعه‌ی تکنولوژی بریتانیایی Cambridge Consultants همکاری می‌کنند. هدف آن‌ها ساخت نمونه‌ی اولیه‌ تا یک سال آینده است که قادر است ۱۲۵ گیگابایت اطلاعات را در یک روز روی مولکول‌های DNA ذخیره کند. اگر این نمونه‌ی اولیه کار کند، هدف بعدی آن‌ها ساخت نمونه‌ی قدرتمندتر ظرف سه سال آینده است که سرعت نوشتن آن ۱۰۰۰ برابر سریع‌تر از نمونه‌‌ی اولیه است. در نهایت ممکن است دوره‌ی دوم ذخیره اطلاعات روی DNA با ساخت این دستگاه آغاز شود.

دانلود آهنگ مسعود روح نیکان آشوب قلبم

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 23, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ مسعود روح نیکان به نام آشوب قلبم

در این پست می توانید آهنگ مسعود روح نیکان آشوب قلبم را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مسعود روح نیکان آشوب قلبم

Download New Song By Masood Roohnikan  Called Ashoobe Ghalbam

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مسعود روح نیکانآشوب قلبمعاشقانه

 

نوشته دانلود آهنگ مسعود روح نیکان آشوب قلبم اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ امیر رشوند هی تو ببین

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 23, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ امیر رشوند به نام هی تو ببین

در این پست می توانید آهنگ امیر رشوند هی تو ببین را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ امیر رشوند هی تو ببین

Download New Song By Amir Rashvand  Called Hey To Bebin

خوانندهنام آهنگموزیک و ترانهدسته بندی
امیر رشوندهی تو ببینعلی یاسینیغمگین

 

نوشته دانلود آهنگ امیر رشوند هی تو ببین اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ مجتبی دربیدی دیوونس موهات

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 23, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ مجتبی دربیدی به نام دیوونس موهات

در این پست می توانید آهنگ مجتبی دربیدی دیوونس موهات را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مجتبی دربیدی دیوونس موهات

Download New Song By Mojtaba Dorbidi  Called Divoonas Moohat

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مجتبی دربیدیدیوونس موهاتنیلوفر منصوریتک آهنگ

 

نوشته دانلود آهنگ مجتبی دربیدی دیوونس موهات اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


با شروع تلاش برای مهار یک بیماری مشابه فلج اطفال، تاریخ برای جامعه‌ی پزشکی با تمام فداکاری‌­‌های آن، در حال تکرار است.

مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC)، مشاهده‌ی ۶۲ مورد از نوعی بیماری شبیه فلج اطفال یا اختلال عصبی ای.اف.ام (AFM) را در سراسر کشور تایید کرده‌ است. سه بیمار در بیمارستان کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ (که در آن یوناس سالک برای اولین بار واکسن فلج‌اطفال را توسعه داد)، تحت درمان قرار گرفته‌اند‌.

بیماری ای.اف.ام

ای.اف.ام یک بیماری عفونی است که عامل بروز آن در بیشتر موارد هنوز ناشناخته است. عده‌ای این بیماری را گونه‌ای توسعه‌یافته از عفونت‌های ویروسی نظیر ویروس فلج‌اطفال یا ویروس نیل غربی طبقه‌‌بندی می‌‌کنند که پیش‌‌تر از طریق واکسیناسیون قابل‌ پیشگیری بودند. ۹۰ درصد از موارد ای.اف.ام در کودکان دیده شده و میانگین سن بیماران مبتلا به این بیماری، حدود چهار سال گزارش شده است. این بیماری با ضعف در بازوها و پاها و نیز از دست دادن تونوس ماهیچه‌ای شروع می‌شود و می‌تواند منجر به فلج شدن کامل و حتی مرگ شود.

خوشبختانه تاکنون هیچ‌‌گونه تلفاتی برای این بیماری گزارش نشده است. با این حال، مرکز کنترل بیماری‌ها برآورد می‌‌کند که احتمالا ۶۵ مورد دیگر از این بیماری در سراسر کشور وجود دارد؛ که در این صورت، خود رکوردی بی‌‌سابقه برای این بیماری در سال جاری ثبت خواهد شد.

بیماری ای.اف.ام ماده‌‌ی خاکستری درون ستون فقرات را آلوده می‌کند؛ ماده‌‌ای که متشکل از نورون‌های حرکتی و حسی است و مسئولیت کنترل حرکت و واکنش را به عهده دارد. از علایم دیگر این بیماری می‌‌توان به افتادگی صورت، مشکل در بلع و لکنت زبان اشاره کرد.

دژاوو

اگرچه هنوز دلیلی برای نگرانی از شیوع یک بیماری همه‌گیر وجود ندارد، اما رفتار بیماری ای.اف.ام شباهت عجیبی به اپیدمی فلج‌اطفال در اوایل قرن بیستم دارد.

اولین اپیدمی فلج‌ اطفال در ایالات‌متحده در سال ۱۸۹۴ و در ایالت ورمونت از این کشور روی داد و ویروس آن از طریق محیط پارک‌های عمومی و استخرها، به‌‌سرعت منتشر شد. در اوایل دهه ۱۹۰۰، هزاران نفر بیمار شدند و در دستگاه‌‌های مخوفی به‌‌ نام «شش آهنین» تحت قرنطینه قرار گرفتند؛ این دستگاه نوعی تابوت فلزی رایج در آن زمان بود که وقتی ماهیچه‌های بیمار، توانایی خود را از دست می‌دادند، به حرکت هوا به داخل و خارج از ریه‌ها کمک کرد.

مانند ای.اف.ام، فلج‌ اطفال نیز در اکثر موارد کودکان را هدف قرار می‌دهد (گروهی که ایمنی کمتری دارند و همان‌‌طور که تمامی والدین می‌‌دانند، اصرار عجیبی دارند دست‌های کثیف خود را وارد دهان کنند). فلج‌ اطفال در تابستان که کودکان در فضای بیرون منزل به‌‌سر می‌‌برند، شیوع یافت؛ مشابه رفتاری که بیماری ای.اف.ام نیز طی سال‌‌های گذشته از خود نشان داده است.

باز هم مانند بیماری ای.اف.ام، فلج‌اطفال نیز برای مدتی طولانی تا دهه‌ی ۱۹۵۰ به‌‌عنوان ویروسی ناشناس باقی ماند؛ تا زمانی که سالک و دیگر دانشمندان، بالاخره آن را تحت کنترل درآورند.

فلج اطفال / polio

تصویری از دستگاه موسوم به «شش آهنی»

مسیر ساخت واکسن

در سال ۱۹۵۲ بیماری همه‌گیر فلج‌ اطفال مشاهده شد، ۵۸ هزار مورد جدید تشخیص داده شد که حدود ۳۰۰۰ مورد از آن‌ها فوت کردند. با این حال، این سال دورانی نویدبخش نیز بود، چرا که تیم سالک در دانشگاه پیتسبورگ، برای اولین بار شاهد پیشرفت در نتایج آزمایش‌ واکسن تازه روی میمون‌‌ها بودند.

با این حال، این درمان طی یک روز یا حتی یک سال به‌‌دست نیامده است.

مقاله‌های مرتبط:

در حالی که روند تولید این واکسن ده‌ها سال ادامه داشت، موردی که واقعا موجب پیشرفت درمان این بیماری شد، این بود که فرانکلین دلانو روزولت (رئیس‌‌ جمهور آینده) به این بیماری گرفتار شد. روزولت در تلاش برای تسکین رنج بیماران هم‌‌درد خود، ملک شخصی‌‌اش را به‌عنوان یک مرکز درمانی در دسترس عموم قرار داد و مؤسسه مارچ آو دایمز را در سال ۱۹۳۸، تاسیس کرد که در آن میلیون ها دلار سرمایه‌‌گذاری برای کشف درمان این بیماری اانجام گرفت.

بخشی از این سرمایه‌، در اختیار یوناس سالک قرار گرفت؛ که در آن زمان یک سازنده‌‌ی واکسن آنفولانزا و رئیس آزمایشگاه دانشگاه پیتسبورگ در سال ۱۹۴۷ بود. برای هفت سال متمادی، او و تیمش طی ۷ روز در هفته و برای ۱۶ ساعت در هر روز، روی این واکسن کار کردند.

سالک از تکنیک «ویروس‌‌های مرده» استفاده کرد که قبلا برای بیماری آنفولانزا آزمایش شده بود و حالا امیدوار بود بتواند واکسنی تولید کند که حاوی مقادیر کافی از ویروس مرده باشد تا بتواند واکنش ایمنی را در بدن تحریک کند. به‌منظور ایجاد تعداد کافی از این ویروس (از آنجایی که ویروس مرده در بدن تکثیر نمی‌شود)، تیم سالک در شرایطی سخت، مجبور به کشت و برداشت مقادیر زیادی از ویروس فلج‌ اطفال در آزمایشگاه شد.

پس از اینکه واکسن در پیش‌گیری از فلج‌اطفال در میمون‌ها موثر واقع شد، سالک نسبت به انجام آزمایش‌های مقدماتی روی کودکان مبتلا به فلج‌ اطفال و نیز خود و فرزندانش مبادرت ورزید.

هنگامی که در سال ۱۹۵۳، سالک اعلام کرد که واکسن کاملا بی‌خطر است، مؤسسه مارچ آو دایم، بلافاصله حمایت مالی لازم را برای اجرای برنامه‌‌ی آزمایشی در دو میلیون مدرسه در سراسر کشور به عهده گرفت. یک سال بعد، مشخص شد که این واکسن هم بی‌خطر و هم کاملا مؤثر بوده‌ است. سالک با چشم‌‌پوشی از سودی ۷ میلیارد دلاری، تصمیم گرفت با عدم ثبت حق امتیاز این کشف، راه را برای ارزان و قابل‌‌دسترس شدن این واکسن برای همگان هموار کند.

طی سال‌های بعد، آلبرت سابین، ساخت یک واکسن دهانی را تکمیل کرد که در آن از ویروس زنده‌‌ی ضعیف (غیرفعال) استفاده شد و موجب توسعه و ارائه آسان‌تر واکسن گردید. فلج‌ اطفال از آن زمان در همه جا به‌جز پاکستان، افغانستان و نیجریه ریشه‌کن شده‌ است. این واکسن همه‌ی ما را از فلج‌ اطفال نجات داد و به‌‌خوبی می‌تواند خطر گسترش بیماری ای.اف.ام را نیز کاهش دهد.

هر دو واکسن شامل نوع زنده و مرده به‌طور کامل آزمون خود را پس داده‌‌اند و هیچ خطری برای بیماران اوتیسم به‌‌همراه ندارند. طرح یک سری اتهامات دروغین ممکن است زمینه را برای شیوع مجدد یک بیماری ریشه‌‌کن‌‌شده، فراهم سازد؛ اتهاماتی که در پشت‌‌ پرده آن ممکن است کسانی باشند که خود در ظهور بیماری‌‌هایی نظیر ای.اف.ام در معرض اتهام هستند.

فلج اطفال / polio

دکتر جوناس ادوارد سالک

جا پای پیشگام گذاشتن

امروزه، در همان شهر که روزی سالک یکی از خطرناک‌ترین ویروس‌ها را در طول تاریخ درمان کرد، سه کودک با بیماری ترسناک ای.اف.ام بیمار شده‌‌اند.

در همان خیابان‌ها و در همان ساختمان‌هایی که زمانی سالک در آن کار می‌کرد، پژوهشگران و پزشکان قلب و روح خود را در راه کشف سازوکار مولکولی فعال در دل بسیاری از بیماری‌های عفونی و مزمن نظیر ای.اف.ام گذاشته‌‌اند.

ما فقط می‌توانیم امیدوار باشیم که این بیماری جدید فلج‌اطفال مانند اجداد پیشین خود، آنچنان تلفاتی در بر نداشته باشد. به‌لطف واکسن‌‌ها و پژوهش‌‌های زیست‌‌پزشکی، ما از زمان شیوع فلج‌اطفال تاکنون راه زیادی را پشت سر گذاشته‌‌ایم.

 

دانلود آهنگ مجید ماندگاری نقاب

  • دسته‌بندی نشده
  • اکتبر 23, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ مجید ماندگاری با نام نقاب

در این پست می توانید آهنگ مجید ماندگاری نقاب را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مجید ماندگاری نقاب

Download New Song By Majid Mandegari  Called Neghab

خوانندهنام آهنگشاعردسته بندی
مجید ماندگارینقابمجید ماندگاریتک آهنگ

 

نوشته دانلود آهنگ مجید ماندگاری نقاب اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دولت ژاپن اخیرا از فیسبوک خواسته است تا حفاظت از داده‌های کاربرانِ میلیاردی خود را بهبود بخشد تا در آینده شاهد رسوایی جدیدی نباشیم.

دولت ژاپن به‌تازگی و به‌دنبال رسوایی‌های اخیر فیسبوک که منجر به لو رفتن اطلاعات حساس ده‌ها میلیون کاربر در سراسر دنیا شد، از این شبکه‌ی اجتماعی درخواست کرده است تا به حفاظت از داده‌های کاربران خود اهمیت بیشتری دهد و آن را بهبود بخشد.

ژاپن از Facebook خواسته است تا گزارش کامل تمامی مشکلات امنیتی را برای کاربرانش بفرستد، نظارت خود را روی ارائه‌دهندگان اپلیکیشن‌های مختلف مبتنی بر پلتفرم خود افزایش دهد و در کنار این‌ها، تمامی تغییراتِ اعمال‌شده در بخش‌های امنیتی خود را به رگولاتورها گزارش کند.

مقاله‌های مرتبط:

گفتنی است که این درخواست در واکنش به سرقت اطلاعات نزدیک به ۳۰ میلیون کاربر در پی نقصی امنیتی، برای فیسبوک ارسال شده است. پیشتر در ماه آوریل شاهد رسوایی بزرگی برای این غول دنیای فناوری بودیم؛ جایی که اطلاعات شخصی نزدیک به ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک توسط شرکت بریتانیایی کمبریج آنالیتیکا، در راستای اهدافی نادرست، مورد سوءاستفاده قرار گرفته بودند.

کمیسیون حفاظت از اطلاعات شخصی کشور ژاپن که به‌‌همراه مقامات بریتانیا و چندین جای دیگر، تحقیقات مهمی روی ماجرای مربوط به کمبریج آنالیتیکا انجام داد، روز دوشنبه اطلاعیه‌ای را منتشر کرد. این کمیسیون در اطلاعیه‌اش به‌صراحت نوشته که درخواست بهبود حفاظت از حریم شخصی کاربران را برای فیسبوک ارسال کرده است؛ البته این درخواست شامل هیچ‌گونه دستور مستقیم یا مجازات برای این شبکه‌ی اجتماعی نمی‌شود.

ظاهرا رسوایی کمبریج آنالیتیکا حدود ۱۰۰ هزار کاربر ژاپنی را تحت‌تاثیر قرار داده است. این کمیسیون مدعی است که فیسبوک به‌زودی در شعبه‌ی ژاپنی وب‌سایت خود، اطلاعات بیشتری را در این رابطه منتشر خواهد کرد. 

معرفی انیمیشن کوتاه Timber – زومجی

بدون دیدگاه
معرفی انیمیشن کوتاه Timber – زومجی

داغ‌ترین مطالب هفته
شاخه‌های برتر
خانواده زومجی

عضویت در خبرنامه


با توجه به منازعات تجاری و عدم توانایی شرکت‌ها در تصمیم‌گیری برای آینده‌ی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود، بازار فروش محصولات رباتیکی در چین رو به افول گذاشته است. 

براساس آخرین خبرها، در سال جاری میلادی به‌دلیل بروز منازعات تجاری بین آمریکا و چین، میزان فروش ربات‌های صنعتی در بزرگ‌ترین بازار جهانی یعنی کشور چین، به یک سوم فروش سال قبل خود رسیده است.

فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR) در گزارش سالانه‌ی خود پیش‌بینی کرد که در سال جاری میزان تقاضای چین در صنعت ربات‌ها در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت. این در حالی است که سال گذشته‌ی میلادی، این کشور رشد ۵۹ درصدی را در فروش ربات‌های چینی از آن خود کرد و موفق به فروش ۱۳۷۹۲۰ ربات شد.

مقاله‌های مرتبط:

با توجه به اینکه چین در حدود ۳۶ درصد سهم بازار جهانی ربات‌ها را از آن خود کرده و حجم فروش ربات‌های این کشور در مجموع بیشتر از حجم فروش ربات در کشورهای اروپا و آمریکا بوده، کاهش رشد تقاضا در کشورهای آسیایی نیز بر میزان تقاضای جهانی تاثیرگذار است. در حدود ۶۰ تامین‌کننده و شرکت مونتاژ‌کننده‌ی ربات، عضو فدراسیون بین‌المللی رباتیک هستند. IFR پیش‌بینی می‌کند که میزان فروش جهانی ربات‌ها در سال جاری در حدود ۱۰ درصد رشد خواهد کرد که این رقم قابل مقایسه با رشد ۳۰ درصدی فروش ربات‌ها در بازار جهانی است. جونجی تسودا رئیس فدراسیون بین‌المللی رباتیک در گفتگویی با خبرگزاری رویترز اعلام کرد:

هم‌اکنون، با توجه به جنگ‌های تجاری، بسیاری از تولیدکنندگان در سطح جهان منتظر هستند ببینند چه وضعیتی پیش خواهد آمد. تولیدکنندگان باید تصمیم بگیرند که تولید را از کشور چین به سایر کشورها از جمله ویتنام یا ایالات متحده تغییر وضعیت بدهند.

ربات چین

چین در سال گذشته‌ی میلادی با توجه به اتوماسیون پیشرفته در صنعت گوشی‌های هوشمند و شرکت‌های خودروساز، بازار خوبی را از آن خود کرد. تامین‌کنندگان خارجی، از جمله سازندگان ربات‌های اروپایی و ژاپنی، تنها روی فروش ۷۵ درصد ربات‌های خود که به‌صورت محلی تولید می‌شوند، بر بازار چین حساب می‌کنند.  IFR در گزارش خود اعلام کرد:

در ابتدای سال ۲۰۱۸، تقاضای ربات از چین در مقایسه با نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۷ که شاهد افزایش حجم فروش بودیم، با کاهش چشمگیری مواجه بوده است.

تسودا، که ریاست شرکت ژاپنی Yaskawa Electric را نیز برعهده دارد، معتقد است که تولید‌کنندگان تا پایان سال جاری از حالت منتظر ماندن و بررسی شرایط موجود خارج خواهند شد. تسودا در ادامه‌ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

به‌زودی وضعیت جنگ تجاری روشن خواهد شد. تقاضای جهانی برای گوشی‌های هوشمند، نیمه هادی‌ها و خودروهای خودران ثابت باقی‌ مانده است. ولی شرایط به این صورت باقی نخواهد ماند و زمان آن فرا رسیده است که شرکت‌ها دیگر منتظر نمی‌مانند و تقاضاهای جدیدی را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه مطرح خواهند کرد. 

ربات چین

شرکت Yaskawa، یکی از تولیدکنندگان برتر محصولات رباتیکی جهان در سال گذشته‌ی میلادی است. هفته‌ی گذشته با توجه به کاهش تقاضای محصولات رباتیکی مرتبط با تولید گوشی‌های هوشمند در چین به‌دلیل منازعات تجاری، سود عملیاتی سالانه‌ی خود را ۵۹ میلیارد ین (۵۲۴.۴۰ میلیون دلار) پیش‌بینی کرده است. حال آنکه پیشتر رقم سود سالیانه‌ی پیش‌بینی‌شده برای این شرکت ۶۵.۵ میلیارد ین درنظر گرفته شده بود. در این گزارش، سود عملیاتی پیش‌بینی‌شده‌ی سال جاری نسبت به رقم قبلی پیش‌بینی‌شده کاهش یافته است.

فدراسیون بین‌المللی رباتیک (IFR) انتظار دارد که از سال آینده‌ی میلادی به بعد شاهد رشد بازار جهانی محصولات رباتیک باشیم. IFR تا سال ۲۰۲۱ میلادی، رشد ۱۴ درصدی سالیانه را برای بازار فروش محصولات رباتیکی پیش‌بینی می‌کند. منازعات تجاری باعث بروز ترس‌های جدیدی در گسترش فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در برخی بخش‌های صنعتی چین شده است. در همین راستا، روز پنج‌شنبه شاخص سهام چین به پایین‌ترین رقم خود در طی چهار سال گذشته رسید. همچنین ارزش سهام شرکت‌هایی همچون Yaskawa، Fanuc و سایر شرکت‌های آسیایی که در معرض نوسانات بازار چین قرار دارند، افت کرد. براساس گزارش روز پنج‌شنبه، ارزش سهام شرکت Yaskawa در حدود ۷.۸ درصد و ارزش سهام شرکت Fanuc در حدود ۴.۱ درصد کاهش یافت.

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها