صادرات و درآمد دلاری در ۳ مرحله

  • کفش
  • نوامبر 16, 2018
بدون دیدگاه


این روزها در مملکت‌مان با این شرایط بد اقتصادی، شاید صادرات کالا یا خدمات به خارج از کشور بتواند هم به بهبود اوضاع مملکتی و هم به بهبود شرایط اقتصادی خودمان کمک کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

صادرات یکی از روش‌هایی است که می‌توان برای مملکت ارز آوری داشته باشد که این ارز آوری باعث تقویت بنیه ملی و در نتیجه بهبود شرایط اقتصادی خواهد شد.

در تمامی کشورها دولت‌ها توجه ویژه‌ای به صادرات کرده و با در نظر گرفتن برخی تشویق‌ها باعث می‌شوند که افراد فعال در حوزه صنعت و فعالیت‌های خدماتی به فعالیت‌های صادراتی روی آورند.

حال در این مقاله می خواهیم ۰ تا ۱۰۰ صادرات تا کسب درآمد دلاری را در ۳ مرحله کوتاه و به اختصار توضیح دهیم.

 مرحله ۱:  ثبت شرکت در ایران

همانطور که همه می‌دانیم لازمه شروع هر فعالیت اقتصادی در هر کشوری، رعایت پیش‌نیازهای حقوقی آن است.

در ایران نیز این قاعده مستثنی از بقیه کشورها نبوده و برای شروع فعالیت اقتصادی می‌بایست اقدام به ثبت شرکت کنید.

ثبت شرکت به اختصار یعنی شما با همراه حداقل ۱ یا ۲ نفر به عنوان شریک‌تان گردهم آیید و شرکتی را به جهت شروع فعالیت اقتصادی به ثبت برسانید تا بعد از آن پس از طی چند مرحله دیگر بتوانید کالا یا خدمتی را به خارج از کشور صادر کنید.

در کلیه امور ثبتی لازم است تا کارها را به مجموعه‌ای معتبر و باسابقه بسپارید تا بعدا دچار مسائل حقوقی نشوید.

مجموعه ثبتی نخستین با سال‌ها تجربه و یکی از باسابقه‌ترین مجموعه‌های ثبتی ایران مورد توجه بسیاری از برندها و مدیران شرکت‌های خصوصی و دولتی در ایران است.

پس از ثبت شرکت می‌بایست نسبت به دریافت دفاتر پلمپ،کد اقتصادی، گواهی ارزش افزوده و کارت بازرگانی جهت مبادرت به امر صادرات و واردات اقدام کنید که می‌توانید در این زمینه‌ها از همان مجموعه‌ای که امور ثبتی خود را به آن سپردید درخواست مشاوره کنید.

مرحله ۲: ثبت برند

در مرحله اول پس از اینکه شرکت‌تان را به ثبت رساندید می‌بایست جهت حفاظت از نام محصول یا خدمتی که عرضه می‌کنید برندتان را نیز ثبت کنید.

ثبت برند قطعا برای آینده محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید بسیار مهم بوده زیرا باعث می‌شود که شخص دیگری نتواند از نامی که برای محصول یا خدمت‌تان انتخاب کرده اید سواستفاده کند.

مثلا فرض کنید شرکتی که نوشابه کوکاکولا را تولید می‌کند، برند کوکاکولا را ثبت نکرده باشد. (در اینجا نام برند، محصول کوکاکولا است)

اگر برند کوکاکولا برای شرکتی که کوکاکولا را عرضه میکند ثبت نشده باشد، شخص یا شرکت دیگری می‌توانید آن برند را به نام خود ثبت کند و محصولی مشابه را به نام کوکاکولا به بازار عرضه کند.

لازم به‌ ذکر است که اگر در نظر داشته باشید تا برند موردنظر شما در همه کشورها محافظت شود و هیچ شخص یا شرکتی در هیچ کجای دنیا نتواند آن را ثبت کند، می‌بایست برند خود را به صورت بین‌المللی یا مادرید ثبت کنید ولی لازمه ثبت مادرید، ثبت برندتان در ایران است، سپس می‌توانید برندتان را بین‌المللی ثبت کنید.

ثبت نخستین

 مرحله ۳: ثبت شرکت در خارج از ایران

پس از انجام دادن ۲ مرحله بالا، مرحله آخر برای شروع یک فعالیت اقتصادی فراکشوری ثبت یک شرکت در خارج از ایران است که بتوانید مبادرت به فعالیت اقتصادی در خارج از مرزها کنید.

بسیاری از شرکت‌های خارجی به دلیل شرایط فعلی سیاسی و اقتصادی ایران مایل به فعالیت مستقیم با ایران نیستند لذا می‌بایست برای تسهیل امور و اطمینان خاطر شرکای تجاری خارجی‌تان یک شرکتی در خارج از ایران به ثبت برسانید تا با شرکت‌هایی در دیگر کشورهای دنیا به راحتی بتوانید مراوده تجاری داشته باشید.

البته باید مساله راحتی رفت‌وآمد به کشوری که می‌خواهید در آن شرکت ثبت کنید و بعضی فاکتورهای دیگر را نیز مد نظر قرار دهید.

این روزها ثبت شرکت در ارمنستان، گرجستان، آذربایجان و ترکیه به دلیل راحتی رفت‌وآمد، عدم نیاز به ویزا و یا راحتی دریافت ویزا مورد توجه بسیاری از ایرانیان است که شما نیز می‌توانید موقعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی این کشور ها را بررسی کرده و در نهایت یک شرکت خارجی برای ارتباطات خارجی‌تان ثبت کنید.

مثلا شرکتی ایرانی را در نظر بگیرید که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند.

این شرکت ایرانی می‌تواند با ثبت یک شرکت در زمینه خدمات انفورماتیک در یکی از کشورهای فوق الذکر محدوده فعالیت خود را گسترش دهد و به بازارهای جهانی راه پیدا کند.

 لذا پس از طی ۳ مرحله ثبت شرکت در ایران، ثبت برند محصول یا خدمت‌تان و ثبت یک شرکت در خارج از ایران، مقدمات و پیش‌نیازهای حقوقی صادرات واردات را فراهم کرده‌اید و پس از آن می‌توانید به راحتی محصول یا خدمات‌تان به شرکتی که در خارج از ایران ثبت کرده‌اید منتقل و از آن کشور به دیگر نقاط دنیا عرضه کنید و در آمد دلاری داشته باشید.

در تمامی این مراحل لازم است تا امور را با آگاهی کامل از مسائل حقوقی داخل ایران و خارج از ایران انجام دهید تا در آینده دچار مسائل حقوقی نشوید.

در صورت نیاز به مشاوره می‌توانید ضمن بازدید از وبسایت نخستین ثبت به نشانی  www.nokhostinsabt.com  و مشاوره آنلاین با کارشناسان با شماره‌های ویژه ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ تماس حاصل کنید.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها